ENDOKRYNOLOG ( praca w Danii ) * bezpłatny kurs języka duńskiego

Opis oferty
Data:
15.07.2019
Nr ref.:
DK/M
Miejsce:
Dania, Dania
Język:
Angielski

stanowisko

Kontakt

do rekrutera

Oferujemy
  • Permanent contract
  • € 104.000 minimum yearly salary (including pension benefits)
  • 37 hour working week
  • 6 weeks paid holiday
  • Free 5-month long language course for you and your family
  • Monthly € 800 settlement assistance, € 70 extra support per child, free accommodation and childcare in Budapest during the language training (in a recommended institution)
  • A free trip to Denmark, where you will have the opportunity to visit your future work place and living area
  • Support in integration, in authorization and administrative processes, in finding kindergarten, school, house
  • Relocation assistance, spouse employment assistance
  • And much more
Zakres obowiązków

Diagnosis and treatment of the following diseases:

  • thyroid disease (hyperthyroidism, hypothyroidism, Hashimoto's disease, tumors);
  • parathyroid diseases (hyperparathyroidism, tetany);
  • pancreatic diseases (diabetes, tumors);
  • pituitary pituitary disease (hyperprolactinemia, overactive pituitary gland, hypopituitarism, acromegaly, Cushing's disease, diabetes insipidus);
  • adrenal diseases (adrenal hyperactivity, adrenal insufficiency, tumors, hormonal hypertension, Cushing's syndrome);
  • gonadal diseases (puberty disorders, menstrual disorders, menopause, andropause);
  • infertility due to hormonal disorders (primary and secondary);
  • depression caused by hormone deficiency;
  • excessive hairiness, excessive acne, alopecia;
  • gynecomastia.
Wymagania

  • Specialised in Endocrinology
  • Also have some experience in internal medicine
  • Proficient in spoken and written English
  • Motivated for living and working abroad
  • Able to take part in our free intensive language course, organized in Budapest

Administratorem danych jest WORK 4 YOU GLOBAL sp. z o.o.. z siedzibą w Rybniku Dane zbierane są dla potrzeb obecnej rekrutacji, a w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana wyraźnej i dobrowolnej zgody także dla potrzeb przyszłych rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest dobrowolne ale konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne i wymaga Pani/Pana wyraźnej zgody.

stanowisko